jaidynjackson90
jaidynjackson90 jaidynjackson90
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of apples cost $3.36, how much does 8 pounds cost.​

Respuesta :

corih
corih corih
  • 05-02-2020
I believe the answer is $4.48
Answer Link

Otras preguntas

In F. Scott Fitzgerald's “Winter Dreams,” which type of character is Judy Jones?A. a static character that does not have any impact on the development of the dy
Which sentence demonstrates subjective writing? A) There is no way the Roaring Lions can win the tournament. B) l observed their last game, in which three of t
What is 35% of 60? I need it for studying
The Romantic Movement generally sought to encourage which of the following? - Free Expression - Lightness - Tradition - All of the above
Technological change often stimulates economic activity, sush as the factories that grew out of the Industrial Revolution. Think of what you have learned about
Increasing the intensity of your resistance training workout too quickly can cause _____. increased muscle hypertrophy motivation increased exercise consistenc
please help me and show the correct answer please
An individual who uses intuition to perceive information:
please help me just wait for me to put the pictures up but this time WAIT
How can the carrying capacity for a population decrease?