aliyahr511 aliyahr511
  • 04-03-2020
  • Mathematics
contestada

Last week Geraldo bought 7 pounds of apples for $5.95. This week apples are the same price, and he buy 4 pounds. How much will he pay?

Respuesta :

casandraalvarez56 casandraalvarez56
  • 04-03-2020

Answer:

$3.40

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how to start a captivating paragraph​
What development allowed the Jamestown colony to prosper?
Which choice listed describes the distribution of power in the Union of African States? A) Power is shared equally by the central and regional authories. B) The
67,001,300 =___x10^——
8) Find the distance A (5, 1) (-3,7)
What kind of macromolecule is shown below? A. Carbohydrate B. Nucleic acid C. Lipid D. Water
Each state had one vote in a unicameral legislature What’s the strength in that and what the weakness
Which of the following sources would a scientist consider the most reliable to use when developing a hypothesis for an investigation?
Hello Who was the fifth president of united states? hope this helps
A particle of mass 2 g travel a distance of 12 m in a time travel of 2 minute assuming the speed was constant find its kinetic energy?