emaan99 emaan99
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

A shop sells fruit. Chen buys 2 apples and 3 bananas. He pays £2.35. How much is one banana.

Respuesta :

angelina200604 angelina200604
  • 02-04-2020

Answer:

45p a banana

Step-by-step explanation:

2+3=5

235/5=45

Answer Link
tarleyfrida120
tarleyfrida120 tarleyfrida120
  • 02-04-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

One banana cost 1.10

So the price for one banana cost 55p

Answer Link

Otras preguntas

Please help me with this and make it quick because it due 6:00
Suppose that the demand and supply for artificial Christmas trees is given by the functions below where p is the price of a tree in dollars and q is the quantit
match the angle measurements in radians with equilateral measurements less than or equal to 360°
What is the value of x? ? 21 21 Drawing not to scale 78 156 D787
Let's test out the prediction! On the coordinate plane below, plot the points from your table in Slide 4 and sketch the graph.Table from slide 4: Bounce
Discuss how a very large electric field is generated by using an induction coil
wow hard one how would I answer this one!so far yall have done a amazing job :)
I just need the answer to check my work no explanation needed
graph a right triangle with the two points forming the hypotenuse . using the sides find the distance between two points, to the nearest tenth.(-5,-3) and (4,-1
please help me with this math question, I got it wrong and so I need some help. In the second picture I attached the formulas that were given to us. I hope this