jbmartin16 jbmartin16
  • 14-04-2020
  • Mathematics
contestada

If 72 cookies cost $12, how many cookies can you buy for $4?

Respuesta :

bellab004286 bellab004286
  • 14-04-2020

Answer:

24

Step-by-step explanation:

72 divided by 3

Answer Link

Otras preguntas

In Europe, gasoline efficiency is measured in km/L. If your car’s gas mileage is 25.0 mi/gal, how many liters of gasoline would need to buy to complete a 250 km
Which statements accurately describe information presented in the graph? Select two options. Australia’s population reached 25 million by 2010. Australia’s pop
quiz 1 of chemistry- boiling point of water
A retailer sold a vacuum cleaner for 40% below its marked price. The sale price was 50% above the cost to the retailer. What is the ration of marked price to co
How was the u.s. military affected by the end of world war 1?
brainliest for correct answer
is it possible i can get the answer to ss below?
Solve this, please Thanks
4. What would be the line of longitude for a place that is west of the Prime Meridian, halfway between the Prime Meridian and the 180° line of longitude?
What is the relationship between the plant and animal cell structures? Can somebody please help me.