andresjohnston
andresjohnston andresjohnston
  • 14-05-2020
  • Mathematics
contestada

Math question down below

Math question down below class=

Respuesta :

chadtamara
chadtamara chadtamara
  • 14-05-2020

Answer:

answer is A.

Step-by-step explanation:

divide price by amount of kg to see how much it cost per kg. Find the lowest answer by doing this to all answers. Don't forget to round to the nearest cent!

Answer Link

Otras preguntas

Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
which city was located nearest the nile river delta
which city was located nearest the nile river delta
what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer
which city was located nearest the nile river delta
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?