thisislindadp89fxa
thisislindadp89fxa thisislindadp89fxa
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada


Please help mee Idk.

Please help mee Idk class=

Respuesta :

ShaliaMckay18
ShaliaMckay18 ShaliaMckay18
  • 01-10-2020

Answer:

x(1.05)+4.00

Step-by-step explanation:

He bought x pens for 1.05 each and you have to add the $4 shipping fee to it

Hope this Helps

Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-10-2020

Answer:

Same help meee

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A family of four goes to a salon for haircuts. The cost of each haircut is $13. Use the Distributive Property and mental math to find the product 4 × 13 for the
what is 100 in pi form?
Ian and his brother are driving from city A to city B. The two cities are 282 miles apart. Ian drives at 47 miles per hour. How long does it take them to make t
The Silk Road was “discovered” by __________.
Which action does the executive branch take as part of the government spending process?
Solve inequality 10+4a<-6
2x +28 = -15 7th grade math !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Land degredation is a major issue worldwide and poses a threat to the sustainability of agriculture and economic development of many third world countries. Whi
why won't aeolus help ulysses anymore
During the Civil War, both sides wanted to control the Mississippi River because it was