litishastaten litishastaten
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Maria bought 19 pounds of flour for nine dollars how many pounds of flour did she get per dollar

Respuesta :

disguisedmoth disguisedmoth
  • 03-10-2020

Divide money by pounds,

9/19

Price per pound of flour

$0.473

Answer Link
9hrunj 9hrunj
  • 03-10-2020

Answer:

cacluate it 19×9= ? hope thid helpeddddd

Answer Link

Otras preguntas

Measuring the height of a tree is usually more difficult than measuring the diameter of the tree. Therefore, many researchers use regression models to predict t
sorry about the other question i asked i didnt show the answer chooses so here you go.
What is the approximate area of the figure below? An irregular figure on a grid 4.5 sq units 5.0 sq units 10.0 sq units 7.5 sq units
Christian Themes in Wrinkle in Time A Wrinkle in Time has numerous Christian themes and elements. For example, Bible verses are quoted several times. Pick
bru help please.... like r n
Select a field of study within environmental science. Describe how a professional in that field would contribute to the environmental study of a lake.
-1/2 divided by 1 3/4 as a fraction in simplest form
Consider what privileges granted to all citizens
(x-4)(x+3)(x+4) simplify
Evaluate the expression: -125 + 13 − 11 127 -90 123 -123