fabricionaranjo09
fabricionaranjo09 fabricionaranjo09
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

the cost of 3 scarves is $65.25. what's the unit price?​

Respuesta :

SKJ926
SKJ926 SKJ926
  • 03-10-2020

Answer:

21.75

Step-by-step explanation:

65.25/3=21.75

Answer Link
wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 03-10-2020

Answer:

$21.75 per scarf

Step-by-step explanation:

Take the total cost and divide by the number of scarves

65.25 /3

21.75

Each scarf costs 21.75

$21.75 per scarf

Answer Link

Otras preguntas

Does anyone know #13????
Choose the appropriate step(s) to prepare for the birth of a newborn <32 weeks gestation
How does Juche fit into a totalitarian government? Please help
Which of the following was NOT an issue Indians faced during relocation? Detention centers Starvation, disease and altering climates Monetary charges Securing t
if the hypotenuse of the triangle is named carrot, then how many walking frogs will you see on the sidewalk today?
There are many formal, official powers given to the President. Select THREE answers that correctly identify those powers. A-commander in chief B- communicate
Write an equation of the line that passes through (-4, 1) and is parallel to the line y - 3 = 2(x + 7).
the essential idea behind digital cite zen shop is that ____.
Correct the sentence by selecting the correct pronoun reference. Elther him or her could help you. Oher or him O correct as is Ohe or she O himself or herself
Choose all expressions that are equivalent 1 (y + x) x+y x-y 0 (y + x) 0 + (y + x)