willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 68+ )
Otras preguntas
Kevin will take 4 math tests this term. All of the tests are worth the same number of points. After taking the first 3 tests, his mean test score is 88 points.
What are the factors of 6x + 24?
Why did the American public mostly oppose joining the League of Nations after WWI?
Which term refers to the military dictators who took power in Latin America after the Spanish were driven out? A. conquistadores B. creoles C. caudillos D.
A tabletop in the shape of a trapezoid has an area of 6,550 square centimeters. Its longer base measures 115 centimeters and the shorter base is 85 centimeters.
Please answer theses division problems!! 9 divided by 3/7
What is the adjective in the following sentence? The yellow sun hung brightly in the sky. a. Brightly b. Sun c. Yellow d. Hung
What are the qualities of a good topic? How will you ensure the topic you choose is relevant and interesting?
PLEASE HELP I GIVE THANKS
_______ is the largest continental biome. It experiences long, cold winters; short, mild summers; and low precipitation. It is characterized by coniferous fore