makaylavega13 makaylavega13
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

The number of oranges purchased varies directly as the price of the oranges. If 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18 oranges?

Respuesta :

dirjfoeie dirjfoeie
  • 02-12-2020
Your Answer—- $3.85
Answer Link

Otras preguntas

And he pictured his life, how he lived in two worlds. 3 Is this a metaphor?
PLEASE HELP I WILL MARK BRAINALISTTTT
Which expression is equivalent?
convert given per cents to decimal fraction and also to fractions to simplest form: 25 per cent PLZZ HELP​
The Marquis de was put in charge of the failed attempt at hunting down Benedict Arnold after Arnold became a traitor. The Marquis was a Frenchman who loved the
The options are 19,200 , 17,600, 15,200, 12,000 I give crown ;-)
pls anwser this question is easy math decimals both
What literary element is being used in the statement, "It's like moist black velvet?" What two things are being compared?
Select the three statements below that are true about quarts and cups. A quart is 4 times as large as a cup. One quart is equal to 14 of a cup. A cup is 14 as l
how would I do this? ​