carlymakila
carlymakila carlymakila
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

PLS HELP ASAP PLSSS IT DETECTS IF ITS RIGHT OR WRONG HELPPP

PLS HELP ASAP PLSSS IT DETECTS IF ITS RIGHT OR WRONG HELPPP class=

Respuesta :

macaroongaming06 macaroongaming06
  • 02-12-2020

Answer:

y= 250 - 2x

Step-by-step explanation:

She spends $2 per bottle, which is my it's 2x.

She has a total of 250, and she spends $2 per bottle, so you subtract 2x from 250, which leaves the equation at y = 250 - 2x

Answer Link

Otras preguntas

What times what equals 81
How did roman law maintain order and provide security for the entire society
What is the unit rate of $46 for 5 toys
What are four beliefs held by democrats? And what are four beliefs held by republicans?
The structures that an animal uses to exchange gases with its surroundings make up the
When 20 gal of maple sap are boiled down,the result is 1/2 gal of maple syrup.how much sap is needed to produce a 9 gal of syrup?
a sentence with the word advance and reasoning
How did The Renaissance pave the way for the Scientific Revolution
ed is using the recipe shown to make fruite salad 4 bananas diced 3 apples diced 6 pears diced 10 strawberries diced he wants to use 30 diced strawberries in hi
What number must each side of the equation be multiplied by to produce the equivalent equation ? A. Negative begin fraction five over three end fraction