gabhgaby gabhgaby
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Help?????????????????????

Help class=

Respuesta :

PineappleCassie16 PineappleCassie16
  • 02-12-2020

Answer:

2.25 cents for the cost of each animal on Monday, and 2.31 cents for the cost of each animal for Tuesday.

Step-by-step explanation:

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Given one of the interior angles of the hanger, find the measures of angles A and B.
A large pizza at Palanzio’s Pizzeria costs $6.80 plus $0.90 for each topping. The cost of a large cheese pizza at Guido’s Pizza is $7.30 plus $0.65 for each top
Ca(NO3)2(aq) + KCl(aq) → Express your answer as a chemical equation.
i need help with this what do i do
Perform the indicated operation & simplify.
hello, can someone answer this question, please show work
Express 6 m as a percentage of 16 m.
Make a title about the short paragraph and write a statement that is your own opinion about the paragraph
250 gram as a percentage of 1 kg ​
What does really poor service look like? It is easy to explain the rules of superior service and what should be done, but what about bad customer service? Expla