jperez1781 jperez1781
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

help Plzz!!!!!!!!!!!!!

help Plzz class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

$0.27

Step-by-step explanation:

Dividing 3.78 and 14 would get you 0.27 which is the unit price per tangerine.

Answer Link
aryy48
aryy48 aryy48
  • 03-12-2020
$0.27
Is the right answer
Answer Link

Otras preguntas

Help help help help help help help help help help help Pls
if x is an acute angle and tan x =3/4 evaluate cosx/sinx ​
These are medicines that are often used to thin the mucus secretion in the nasal passages. a) decongestants b) radioactive isotopes c) expectorants d) antibiot
Typical grade distribution for a geometry course with 35 Students
Simplify the product. 7(–9)
a cubical water tank is 80 CM broad how many CC of water does it hold​
Rational number between 3.623623 and 0.484848​
Which of the following best describes Recombinant DNA? A. A bacterial plasmid with a target gene inside it. B. A plasmid and restriction enzyme. C. DNA that has
a. 1 How was Einstein living during the late years of his lite? 3. Think and answer. Einstein did not like lessons in grammar school as they were held with stri
write an equation of the line passing through point (3, -1) and perpendicular to y= -x+1​