talee071 talee071
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Raisins cost $4 a pound and walnuts cost $8 a pound. Diego spent $15 on both ingredients.

Respuesta :

KazutoKirito KazutoKirito
  • 03-12-2020
What is the question sir
Answer Link

Otras preguntas

Why does photosynthesis require water? a. because water provides oxygen atoms b. because water provides electrons c. because water accepts electrons d. because
the scale of the map is missing.the actual distance from liberty to west quall is 72 miles,and it is 7 inches on the map. a.what is the scale of the map? b.fost
what is value of digit 4 in 1.848 meters in decimal and fraction
Julio is given $10 in allowance money. He heads down to the store and finds two games that he can buy. In comparing the prices of these goods, Julio is using mo
The slope of a line is positive. Describe what happens to the value of x as y increases.
In the first pioneering movement, settlers made their way to Oregon and California by way of the ____ trail. A. Cumberland B. Overland C. California D.Kearny
A line passes through (1,1) , (-2,4) , and (6,n) . Find the value of n.
What was St.Cecilia's childhood like?
By the end of the Civil War, A. the Confederate states had been admitted back into the Union. B. African Americans had gained full citizenship. C. the South’s e
Harriet Beecher Stowe's novel Uncle Tom's Cabin Answer was a. hailed as a marvelous work in the South. b. communicated the ills the industrial North posed on wo