Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which soap deal has the lowest price per ounce?


$5.50 for 13.0 oz

$5.75 for 14.0 oz

$3.45 for 3.5 oz

$5.25 for 12.0 oz

Respuesta :

vvgfgy vvgfgy
  • 01-02-2021
It’s option two

Explanation: Divide the price by the ounces and option is to w lowest answer.
Answer Link

Otras preguntas

To increase income by $120 when the slope of the curve showing the relationship between your income and work hours is 8, how many extra hours will you need to w
Please solve this question and show your work! Thank you!
What is another name for air pressure?
124.4 divided by 4, idk they want more characters even tho it’s REALLY SIMPLE
African Americans who migrated from the south to the West after the Civil War ​
9*9=??????????????????????
CAN SOMEONE PLEASE GIVE ME A SCENARIO USING THESE WORDS??! WILL MARK BRAINLIEST!!!!
since the 1800s, conflicts between great britain and ireland often centered on: A: ireland's refusal to give up its monarchy B: ireland's attempt to establish
David bought a baseball card for $40. the value of the card increased by 25%. what is the new value of the card?
What is the value of x/4y, when x=16 and y=2