nickishark nickishark
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Kelly paid $14.30 for 3.25 pounds of chicken what the price per chcken

Respuesta :

ngoa1575 ngoa1575
  • 02-02-2021

Answer:

the price per pound : 14.3/3.25 =$4.4/ pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

simplify square root of 3/8 please give steps!!
Excerpt from Jackie Robinson - Accomplishments http://en.wikipedia.org/wiki/Jackie_robinson (8) Robinsons final fewiyears were marked by tragedy. Read the passa
Help guys please!!! terms constant exponent variable coefficient 1. 2. 4. 15x2 303 terms
2 ( x-4 ) = 5/6 ( x+6 ) -6
In this module you will learn to identify the plant parts and their functions. Why do you think plants are important in our life?
Find the vertices and foxi of the hyperbola y^2/25 - x^2/144=1
pls answer my question ​
Share five ideas on how to bring back the lost pride of Bangladeshi Muslin.
Simplify: 32 - [90-5{9-(14-12)} ] ÷ 5.​
During Anaerobic respiration: A. glucose is converted into Lactic Acid. B. glucose is converted into ATP. C. ATP is converted into Lactic Acid. D. glucose is no