gv4kqbfhtb gv4kqbfhtb
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

at the end of the day, oranges at a farm market sell for $2.25 per pound and baskets cost $4.00. if serena wants to buy a basket and spend at most $22 total, how many pounds of oranges can she buy

Respuesta :

hiyapatelforschool hiyapatelforschool
  • 12-02-2021

Answer:

So if im entirely correct you said

Step-by-step explanation:

deeznutz

Answer Link

Otras preguntas

What's a positive connotation for vermin
Please Ibeg beg beg beg you please help m e 1.) The five rights guaranteed to us by the First Amendment include: freedom of religion, freedom of speech, freedom
Please Help! What is the value of x? A. 4 B. 42√ C. 8 D. 82√
kenapa jambatan pulau pinang dibina?
A force F pushes M such that m is stationary with respect to M : a) Draw the free body diagram for m b) Draw the free body diagram for M c) Find the friction be
Will I pass my certification exam today? I made a 670 yesterday and this is my last chance to pass (700 to pass)
what is a budget deficit?
how is the British Empire represented in the cartoon ?
How much power should a president have
the elbows of my favorite shirt and completely soiled in soil. How do you know the definition of the bold word is "dirty"