yamolina
yamolina yamolina
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Stephanie spent $46.20 on 12 gallons of gasoline. What was the price per gallon?

Respuesta :

kdramaddict4ever
kdramaddict4ever kdramaddict4ever
  • 12-02-2021

Answer: $3.85 per/gal.

Step-by-step explanation:

$46.20/ 12 =

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ASAP!!!Whats are Sam Houston thoughts about leaving the Union?
helpp ill mark u as brain list​
NEED ANSWERS NOW Explain briefly the differences between major and minor intervals.
Write an equation that represents the line.use exact numbers.​
pls help me i neeed it first to answer gets a brainliest
If u had 693 cats and 593 died
Lagle Corporation has provided the following information: Cost per Unit Cost per Period Direct materials $ 4.80 Direct labor $ 3.80 Variable manufacturing overh
If the scale is 1 cm : 8 in, the length of a table is 9cm, what's the length of the real table? The height of the real table is 48 in. What is the height of the
(GIVING BRAINLIEST!!) What is formed during the condensation part of the water cycle? A) Water vapor and steam B) Water droplets and clouds C) Rain and clouds D
6th grade history Italy has attracted settlers for thousands of years because of .....