KILLUANEEDS
KILLUANEEDS KILLUANEEDS
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

What is the answer to this definition? A comparison of two or more numbers.

Respuesta :

chloeavallia chloeavallia
  • 04-03-2021

Answer: a ratio

Step-by-step explanation:

Answer Link
41skray 41skray
  • 04-03-2021

Answer:

it's a ratio ,

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

6 The Clause Exercise 24. Clauses. (1) In the first blank, write n. if the italicized clause is used as a noun, adj. if used as an adjective, or adv. if used as
How do disciplines in the field of social sciences generally identify how people can be understood?
a store sells paper towels in different size packs. A pack of 6 rolls costs $1.50. A pack of 9 rolls costs $2.70. A pack of 2 rolls costs $0.75. Which pack has
£35 in ratio 6 : 1 would be?
Which of the following would be consider true breeding? A. AA B. Aa C. aa D. AA and aa
Today we went to six flags, but it rained.
For a fixed amount of gas at a constant temperature, the volume of the gas is inversely proportional to its pressure. The function IMAGE relates the volume in c
Which equation has infinitely many solutions? 1) 5(2x + 4) = 10x - 12 2) 5(2r + 4) = 10(r + 2) 3) 5(2r + 4) = 12r 4) 5(2x + 10) = 20(x + 1)
A package of 5 pairs of insulated gloves costs $44.95. What is the unit price of the pairs of gloves
2/3 divided by 1/2 On a grid