Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

If Jack paid $1.99 for extracts and each extract has 2 ounces, how much did jack paid for 1 ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
do $1.99 divided by 2
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
You need to know how many extracts, don't you?
Answer Link

Otras preguntas

1. ¿Qué es? ¿Es una falda? (vestido)
I NEED HELP ASAP. please im going to fail
Elevate |-2.3| how to do this problem
For a 48 foot fence there is a post every 6 foot. Traci said that she will need 8 posts total. Is she correct? Explain in words.
Use this passage to answer the following question: The Cotton Gin Andrea Brecheen The cotton gin was one of the most amazing and tragic inventions of early Amer
Write the following number in Standard (Numeric) Form. 5.8x10-5
Help will give Brainly points
Convert 9.3 kribs into grees given that 4.2 kribs = 18 grees.
Find the slope and y-intercept of the following line. - 10 - x= -5 BER Find the slope of the line. Select the correct choice below and, if necessary, fill in th
A 0.10 L solution with 1.85 g of Ca(OH)2 is of what concentration, in molarity?