makaylajacksgarage1 makaylajacksgarage1
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

Mike had $25 to spend on three pens.
After buying them he had $19. How
much did each pen cost?

Respuesta :

anthonystegman123
anthonystegman123 anthonystegman123
  • 04-09-2021

Answer:

mike spent 6 dollars, each pen cost 2$

Answer Link

Otras preguntas

Two-thirds of a number increased by two is ten
Suppose a 95% confidence interval for the average amount of weight loss on a diet program for males is between 13.0 and 18.0 pounds. These results were based on
What were the territories the u.s gained ?
Sarah is writing an article on various parenting styles. The French parenting style is somewhat different. They believe in maintaining , which means a framework
Describe the most important piece of constructive feedback you have given the applicant. Please detail the circumstances and the applicant’s response.
Which level of core training exercise prepares an individual to dynamically stabilize and generate force at more functionally applicable speeds?
Who founded the society of friends
Ordinary and necessary business expenses are deductible only to the extent they are also reasonable in amount.
Of the listed principles, which process would transpire if a user provides a correct username and password?
Which theme does the information in this excerpt support? A) Children can achieve incredible things when they do what they love. B) Success comes from people