Kayla4320
Kayla4320 Kayla4320
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

100 points & brainliest if you get it correct!

100 points amp brainliest if you get it correct class=
100 points amp brainliest if you get it correct class=

Respuesta :

livia68
livia68 livia68
  • 03-11-2021
brand 1 is the better deal. the unit price is $2.14 per lb.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 13-11-2021

Brand 1

[tex]\\ \sf\longmapsto \dfrac{12.19}{5.7}[/tex]

[tex]\\ \sf\longmapsto 2.14/lb[/tex]

Brand 2

2.15/lb+2=2.17/lb

Brand 2 is a better deal and 2.17lb is the unit price

Answer Link

Otras preguntas

Writing an e-mail address is important while drafting the e-mail a) True b) False
You know that the sun rises in the east every morning and sets in the west every evening. What is it that causes this to happen? A) The rotation of the sun on i
Verify the identitiy: sinx/1-cosx = cscx + cotx Drag an expression into each box to correctly complete the verification of the identity.
Riona buys tomatoes for the pizza topping. Tomatoes £2.95 per kilo She is making 24 bases and each base needs 400 g of tomatoes. How much will the tomatoes cost
Warm-Up Which questions do you ask yourself before making a purchase? Check all that apply. Can I afford this? Is this the best price? Do I really need this? Wi
essays on WATER ACIDITY AND THE ENVIRONMENT
What steps will you take to improve your financial literacy (education )
What was representation in South Carolina house
Which is the correct cofunction identity for tan theta?
Describe what Jesus did in response to Peter's action above. please help thank you.