cupcakegirl12345
cupcakegirl12345 cupcakegirl12345
  • 04-03-2017
  • Mathematics
contestada

Unit cost $6 for 10 pens

Respuesta :

KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog KermitTheRebelFrog
  • 04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.

$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

Joe takes an herbal supplement for pain in his knees. a few days after starting the supplement, his pain seems to decrease and he tells people that this supplem
The study of human cultures and societies and their development is known as:
Katrina's bank statement shows a closing balance of $140.62. There are no outstanding checks or deposits. Her checkbook shows a balance of $145.62. What might a
You have a small bag of candy-coated chocolates that melt in our mouth; three are red, four are yellow, tow are green, and five are blue. If you take a piece ou
Which fuel substrate do children rely on more during aerobic exercise?
a running trace is 0.25 miles around. if a runner runs 6 laps around the track how many feet has he run
Foodborne illnesses can not only be uncomfortable, they can also be fatal. Which of the following is an example of a foodborne illness?
Tú (VER) el programa de televisión mientras ella hablaba por teléfono. (5 points) ve vío veía veías
All types of bacteria that can do photosynthesis make use of only one photosystem.
Prior to the ratification of the constitution, the united states was governed by the articles of __________.