mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 31+ )
Otras preguntas
Read the excerpt from Holes. "Take a good look around you," Mr. Sir said. "What do you see?" Stanley looked out across the vast wasteland. The air seemed thic
You and a friend play a game where you each toss a balanced coin. If the upper faces on the coins are both tails, you win $8; if the faces are both heads, you w
PLEASE HELP ASAP!! (points, brainliest) Define the three classes of symbiotic relationship: mutualism, commensalism, and parasitism. Give Examples of each.
. During some actual expansion and compression processes in piston–cylinder devices, the gases have been observed to satisfy the relationship PV n= C, where n a
What is the purpose of APA? A. To formally document sources of information used in a research paper B. To catalogue all pieces of writing on the internet C. To
GDP is the: national income minus all non-income charges against output. monetary value of all final goods and services produced within the borders of a nation
Two conducting spheres with diameters of 0.400 m and 1.00 m are separated by a distance that is large compared with the diameters. The spheres are connected by
The graph represents the function where electricity usage in kilowatts per hour of a clock radio varies directly with the number of days it is plugged into the
Seventeenth-century English colonial settlements Select one: a. were essentially business enterprises. b. were tightly controlled by the English government. c.
How did the colony at Jamestown survive?