herzogjill herzogjill
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

The price of apples at a farm is $1.76 per pound. Write an equation to determine c, the total price of n pounds of apples?

Respuesta :

shakiravlasqz shakiravlasqz
  • 01-12-2017
The equation would be $1.76n=c
Answer Link

Otras preguntas

13. A legal document issued by a nation that identifies a person as a citizen of that nation is called a right of legation trade agreement passport visa
plz help me i will give brainliest plz help
A salesman sold some articles at the rate of Rs 2000 each and received Rs 1600 as commission at 5%.find the number of articles he sold ​
-1 times -1 times -1 times -1 times -1
Please help with this!!!
Can someone please help me with this!! QUESTION: Based on these passages, what kind of god is Allah for his believers? Is he an angry or caring god?
pls answer this question, prove that Vera is Witty, In the open window story​
Using the reaction of Zinc with dilute hydrochloric acid: a) Write an ionic equation for the reaction, with state symbols. (3 marks)  b) From your answer to par
sounds made by the person speaking are always
When facing difficult situations, i tend to...possible behavior