23hardinc 23hardinc
  • 02-01-2018
  • Mathematics
contestada

if 3 3\4lbs of candy cost $20.25, how much would 1 lb of candy cost

Respuesta :

ogang0522 ogang0522
  • 02-01-2018
3 3/4 =3.75
20.25 divide 3.75 = 5.4
one pound of candy costs 5.40
Answer Link

Otras preguntas

Find the domain of the function f(x)=12x+3. what is the only value of x x not in the domain?
What is a codon? (For my honors biology final tomorrow, please help!)
Identify the word that has an error in capitalization. Ray hopes to earn a nursing scholarship to go to Alabama state University. A. Nursing B. State C. Univ
i realllyyy dont get these can you help
point of intersection for 2x-3y = 8 and y=-x+2
One difference between a hypothesis and a theory is that a hypothesis
What did Jacob Riis's book How the Other Half Lives try to do?
Who led his men on a march of looting and burning from atlanta to savannah to the sea?
Categorize the locations based on whether they were sites of allied or Japanese victories
Sorting and modification of proteins is an important function of _____.